Gothic Online: Historia Kolonii – Zamknięcie Serwera

Smutna wiadomość dla fanów Gothicowej sceny RP – 16 października 2022 roku na oficjalnym kanale discordowym Historii Kolonii pojawiła się wiadomość, że projekt zostaje zamknięty.

We wcześniejszym komunikacie z 28 września, administracja poinformowała o wycieku skryptów serwera, jednak jeszcze wtedy zapowiadano podjęcie kroków w celu poradzenia sobie z tym problemem i wynikającymi z niego konsekwencjami.

Jako ekipa projektu Historia Kolonii pragniemy Was poinformować o wycieku skryptu serwera. Podjęliśmy wobec tego odpowiednie działania i będziemy się starać, aby podobne sytuacje nie miały w przyszłości miejsca.

Pragniemy Was od razu uspokoić, bowiem baza danych pozostała nienaruszona, a Wasze dane są nadal bezpieczne. W dodatku chcielibyśmy podziękować ekipie G2O za ciągłą współpracę i przyszłą ewentualną pomoc w razie problemów z tym związanym.

O ile administracja w swoich oficjalnych komunikatach jest dość powściągliwa, to w kręgach samych graczy krążą informacje jakoby do wycieku danych osobowych (w tym numerów telefonów) jednak doszło i, nie wdając się w szczegóły, właśnie to miało być powodem zamknięcia serwera.

Historia Kolonii była już którąś z kolei próbą przeniesienia serii Gothic do trybu multiplayer, jednak jak się okazało gracze nie mieli zbyt wiele czasu, aby nacieszyć się rozgrywką na serwerze.

Projekt, który wystartował zaledwie kilka miesięcy temu, bo w lipcu 2022 roku, zdążył w niedługim czasie zyskać sporą popularność. W godzinach szczytu grało tam nawet po 200 osób, co było bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do dotychczasowych inicjatyw tego typu.

Autor: Even

Miłośnik (chociaż w bardziej casualowym wydaniu) RPG, fantastyki oraz science fiction. Hobbystycznie programuje, tworzy i rozwija strony internetowe, a czasami nawet pisze teksty. Zawodowo z kolei poszedł bardziej w stronę marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *