O Vallheru się pisało

Ostatnimi czasy sporo „grinduje” w czeluściach internetu w poszukiwaniu zarówno (chociaż trochę) aktualnych jak i archiwalnych informacji na temat ogólnie rozumianego Vallheru. Większość jakichkolwiek informacji stanowią posty na forach z okresu 2005-2010, ale niekiedy uda się dokopać do nieco bardziej ciekawych informacji… Dzisiaj zupełnie przez przypadek myszkowałem sobie po wewnętrznych adresach URL w obrębie jednej domeny i natrafiłem na coś takiego:

Co prawda w rzeczonym artykule mowa o takich „klonach” jak Imperium, Redoran czy Bruinena, nie mniej jednak o Vallheru niegdyś rzeczywiście się pisało! Powiem szczerze, że byłem tym faktem wręcz zszokowany, tym bardziej że mniej więcej od 2005 roku (chociaż dość wybiórczo) kupowałem CD-Action.

Najbardziej zawiódł mnie tutaj jednak fakt, że autor artykułu, niejaki Bartek „Omen Sannarin” Figura, najwidoczniej nie zbadał w ogóle genezy opisywanych przez siebie gier. W tekście ani razu nie pada wzmianka o nazwie silnika na jakim wymienione przez niego gry bazowały, ani o twórcy samego Vallheru – naszym nieodżałowanym, niedawno też i apoteozowanym królu Thindilu.

Dajcie znać, czy wiedzieliście w ogóle o tym, że Vallheru (mimo, że nie bezpośrednio) miało swoje pięć minut w bądź co bądź ogólnopolskim medium o bardzo dużym zasięgu jakim niewątpliwie było wówczas CDA.

Źródło: i-rpg.net

Autor: Even

Miłośnik (chociaż w bardziej casualowym wydaniu) RPG, fantastyki oraz science fiction. Hobbystycznie programuje, tworzy i rozwija strony internetowe, a czasami nawet pisze teksty. Zawodowo z kolei poszedł bardziej w stronę marketingu.

6 KOMENTARZE

  1. Imperium jest znacznie starsze niż Vallheru.
    Miałem przyjemność być w ekipie tworzącej oba silniki.
    Mają wspólną pradawną bazę – Gamers Fusion.
    Jednak w impie praktycznie nic z tego nie pozostało. Wspomina się o GF tylko z szacunku do przodków.
    Znam również Omena a sam artykuł do CDA zatwierdzaliśmy jako Staff Imperium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *