O Vallheru się pisało

Ostatnimi czasy sporo „grinduje” w czeluściach internetu w poszukiwaniu zarówno (chociaż trochę) aktualnych jak i archiwalnych informacji na temat ogólnie rozumianego Vallheru. Większość jakichkolwiek informacji stanowią posty na forach z okresu 2005-2010, ale niekiedy uda się dokopać do nieco bardziej ciekawych informacji… Dzisiaj zupełnie przez przypadek myszkowałem sobie po wewnętrznych adresach URL w obrębie jednej domeny i natrafiłem na coś takiego:

Co prawda w rzeczonym artykule mowa o takich „klonach” jak Imperium, Redoran czy Bruinena, nie mniej jednak o Vallheru niegdyś rzeczywiście się pisało! Powiem szczerze, że byłem tym faktem wręcz zszokowany, tym bardziej że mniej więcej od 2005 roku (chociaż dość wybiórczo) kupowałem CD-Action.

Najbardziej zawiódł mnie tutaj jednak fakt, że autor artykułu, niejaki Bartek „Omen Sannarin” Figura, najwidoczniej nie zbadał w ogóle genezy opisywanych przez siebie gier. W tekście ani razu nie pada wzmianka o nazwie silnika na jakim wymienione przez niego gry bazowały, ani o twórcy samego Vallheru – naszym nieodżałowanym, niedawno też i apoteozowanym królu Thindilu.

Dajcie znać, czy wiedzieliście w ogóle o tym, że Vallheru (mimo, że nie bezpośrednio) miało swoje pięć minut w bądź co bądź ogólnopolskim medium o bardzo dużym zasięgu jakim niewątpliwie było wówczas CDA.

Źródło: i-rpg.net

4 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *