Powrót Redoran?

Jakiś czas temu natknąłem się na forum, które wydaje się być „oficjalną” pozostałością po tym, co pozostało z Redoranu w internecie.

Redoran był jedną z najstarszych i najdłużej funkcjonujących oraz rozwijanych gier na silniku Vallheru, w swojej formule mocno nastawionej na rozgrywkę typowo fabularną. Z ciekawostek bardziej technicznych warto też tutaj zaznaczyć, że prawdopodobnie to właśnie Redo było pierwszą „vallherynką”, która została zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych (niestety osobiście nie byłem tego w stanie zweryfikować – a szkoda).

„PROJEKT REDORAN ZOSTAŁ ZAWIESZONY DO ODWOŁANIA. FORUM, DISCORD ORAZ FB DALEJ SĄ DO WASZEJ DYSPOZYCJI”

Przypomnijmy, że Redoran został oficjalnie zamknięty w listopadzie 2017 roku, jednak co jakiś czas można było usłyszeć plotki na temat rzekomych prac nad wznowieniem gry.

Na wcześniej wspomnianym przeze mnie forum przeczytać można wpis użytkownika Amras:

Plotki są prawdziwe, redo ma powstać z kolan lecz stanie się to nieprędko. „Nieprędko” to znaczy nie wiadomo kiedy i nikt z obecnej administracji tego nie wie. Taki stan rzeczy jest spowodowany mozolnymi pracami nad silnikiem gry, technicy zajmują się nim w swoim wolnym czasie nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia. Dlatego też prace nad silnikiem odbywają się bardzo nieregularnie i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy redo ruszy.

Próbowałem zweryfikować plotki u gracza związanego z Redoranem. Oto jego komentarz:

Powrót redo jest planowany od tak dawna, że przestałem kompletnie to śledzić… Także cóż :/

Przyznam, że zarówno komentarz powyżej jak i wpis, który zacytowałem wcześniej nie nastrajają zbytnio optymistycznie. Na pewno jednak warto monitorować sytuację, gdyż Redoran z całą pewnością należy do grona najważniejszych gier na silniku Vallheru i jego powrót byłby nie lada wydarzeniem, cytując Bolca, „w tym smutnym jak pizda mieście”.

Autor: Even

Miłośnik (chociaż w bardziej casualowym wydaniu) RPG, fantastyki oraz science fiction. Hobbystycznie programuje, tworzy i rozwija strony internetowe, a czasami nawet pisze teksty. Zawodowo z kolei poszedł bardziej w stronę marketingu.

2 KOMENTARZE

  1. Redo nie było najstarszą grą na vallheru. Najstarszą grą jaką ja pamietam było RaceWars.
    Redo powstało znacznie później. Nawet Gildwars teraz KF było starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *