Powrót Redoran?

Jakiś czas temu natknąłem się na forum, które wydaje się być „oficjalną” pozostałością po tym, co pozostało z Redoranu w internecie.

Redoran był jedną z najstarszych i najdłużej funkcjonujących oraz rozwijanych gier na silniku Vallheru, w swojej formule mocno nastawionej na rozgrywkę typowo fabularną. Z ciekawostek bardziej technicznych warto też tutaj zaznaczyć, że prawdopodobnie to właśnie Redo było pierwszą „vallherynką”, która została zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych (niestety osobiście nie byłem tego w stanie zweryfikować – a szkoda).

„PROJEKT REDORAN ZOSTAŁ ZAWIESZONY DO ODWOŁANIA. FORUM, DISCORD ORAZ FB DALEJ SĄ DO WASZEJ DYSPOZYCJI”

Przypomnijmy, że Redoran został oficjalnie zamknięty w listopadzie 2017 roku, jednak co jakiś czas można było usłyszeć plotki na temat rzekomych prac nad wznowieniem gry.

Na wcześniej wspomnianym przeze mnie forum przeczytać można wpis użytkownika Amras:

Plotki są prawdziwe, redo ma powstać z kolan lecz stanie się to nieprędko. „Nieprędko” to znaczy nie wiadomo kiedy i nikt z obecnej administracji tego nie wie. Taki stan rzeczy jest spowodowany mozolnymi pracami nad silnikiem gry, technicy zajmują się nim w swoim wolnym czasie nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia. Dlatego też prace nad silnikiem odbywają się bardzo nieregularnie i nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy redo ruszy.

Próbowałem zweryfikować plotki u gracza związanego z Redoranem. Oto jego komentarz:

Powrót redo jest planowany od tak dawna, że przestałem kompletnie to śledzić… Także cóż :/

Przyznam, że zarówno komentarz powyżej jak i wpis, który zacytowałem wcześniej nie nastrajają zbytnio optymistycznie. Na pewno jednak warto monitorować sytuację, gdyż Redoran z całą pewnością należy do grona najważniejszych gier na silniku Vallheru i jego powrót byłby nie lada wydarzeniem, cytując Bolca, „w tym smutnym jak pizda mieście”.

2 KOMENTARZE

  1. Redo nie było najstarszą grą na vallheru. Najstarszą grą jaką ja pamietam było RaceWars.
    Redo powstało znacznie później. Nawet Gildwars teraz KF było starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *