Dołącz do 1287 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Vallheru - Historia projektu

Vallheru logoŚwiat tekstowych gier fabularnych jest tak pojemny, jak wielka jest wyobraźnia graczy. Najbardziej zaawansowana grafika z masą zapierających w piersi dech efektów nie jest w stanie dorównać temu, co potrafimy stworzyć we własnej wyobraźni. Jeśli do tego dodamy niepowtarzalny klimat klasycznego silnika Vallheru i luźną rozgrywkę prowadzoną w kierunku sugerowanym przez graczy, to otrzymamy pełen obraz Vallheru.

Lata świetności Vallheru przypadają na okres 2005-2007. Napisany w PHP przez Thindila silnik stanowił niegdyś swoisty fenomen, który stał się bazą dla niezliczonej ilości „klonów”. Projekt został udostępniony wraz ze swoim kodem źródłowym nieodpłatnie tak, by można było go zmodyfikować tworząc nową grę według własnego pomysłu. Gra uruchamiana jest z poziomu przeglądarki, a sam silnik pierwotnie bazujący na Gamers Fusion (obecnie w kodzie niewiele już zostało z pierwowzoru) rozwijany był z przerwami w latach 2004-2013.

Na przestrzeni lat powstało wiele gier na bazie Vallheru. Wśród największych vallherynek trzeba wymienić Amorion, Orodlin czy Redoran. Kiedy twórca silnika zawiesił prace nad projektem, grupa najstarszych graczy chcąc ocalić społeczność vall, powołała do życia bazujący na nim projekt Valiant. Niestety i on pomimo rozległych planów dotyczących m.in. mechaniki nie przetrwał próby czasu. Najnowsza odsłona Vallheru chce być godnym następcą swoich poprzedników, zrzeszającym graczy mających sentyment do pierwotnej idei silnika.


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2024 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności