Dołącz do 1287 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Panteon


Thindil

Thindil jest nadrzędnym bóstwem panteonu Vallheru. To on stworzył świat, pozostałe bóstwa oraz wszystkie rasy. Spokojny, zrównoważony byt, dystansujący się od kwestii związanych ze światem materialnym. Nie ingeruje bezpośrednio w sprawy śmiertelników, dlatego też rzadko spotyka się czczące go kulty czy kościoły. Jego wyznawcy wierzą jednak, że pewnego dnia Thindil powróci do świata żywych, objawiając się ponownie mieszkańcom krainy.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Karserth

Chaotyczne bóstwo wojny i wszelkich konfliktów zbrojnych. Mawia się, że przez swoją porywczość Karserth popadł niegdyś z innymi bóstwami konflikt, który zakończył się dla niego śmiertelnie, do żywych przywróciła go jednak gorliwość jego wyznawców. Kapłani Karsertha wieszczą, iż każdy konflikt dodatkowo wzmacnia siłę ich bóstwa. Zgodnie z głoszonymi przez nich naukami nie powinno się zatem unikać walki, a wręcz do niej dążyć. Przed bitwą każdy żołnierz ma w zwyczaju modlić się do Karsertha w intencji zwycięstwa oraz przeżycia walki.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Anariel

Bogini magii, wiedzy i równowagi. To właśnie Anariel stworzyła magię i ukształtowała magiczne struktury tego świata, przez co uznawana jest za jedno z najpotężniejszych bóstw całego panteonu. Jako że jedną z jej głównych zasad jest zachowanie równowagi, Anariel nie jest skora do wykorzystywania swojej potęgi w konflikcie na osi dobra i zła. Chętnie jednak otacza opieką wszystkich śmiertelników, którzy dzięki zdobywanej wiedzy i wytrwale szlifowanym umiejętnościom chcą doskonalić swoje umiejętności magiczne.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Heluvald

Heluvald nie angażuje się w konflikty między innymi bóstwami ani nie popiera rozlewu krwi pośród śmiertelników. Zamiast tego wspiera wszelakiej maści rzemieślników, handlarzy czy artystów, których jest patronem. Swoich wyznawców, którzy zamiast w klasztorach najczęściej organizują się w cechach i gildiach pod jego wezwaniem, wspiera najczęściej poprzez natchnienie lub inspiracje.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Tartus

Jeden z upadłych bogów, który niegdyś popadł niełaskę pozostałych bóstw vallheryjskiego panteonu. Obecnie nadal snuje intrygi mające na celu podkopanie autorytetu innych bóstw i co za tym idzie pozbawienie ich mocy. Tartus jest maniakalnym, skoncentrowanym na zdobywaniu władzy bogiem kłamstwa, manipulacji oraz iluzji. Z uwagi na liczne intrygi kościół Tartusa i jego wyznawcy nie cieszą się sympatią pozostałych mieszkańców Vallheru. Jego kapłani oraz wierni najczęściej gromadzą się w ukrytych przed okiem postronnych świątyniach, tworząc wyjęte spod prawa gildie zabójców, kulty czy sekty.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Oregarl

Bóg skał, górnictwa oraz rzemieślniczego ognia. W potocznych wierzeniach to Oregarl jest ojcem krasnoludów, których stworzył z kamienia i metalu, a następnie tchnął w nich życie. Wśród swoich wyznawców ceni wartości takie jak lojalność, niezłomność, a także zamiłowanie do rzemiosła. Swoim błogosławieństwem z kolei chętnie obdarza tych, którzy w jego imieniu walczą przeciwko siłom zła. Kościół Oregarla od zawsze odgrywał ważną rolę w kształtowaniu krasnoludzkiej moralności, opartej na wartościach takich jak honor, odwaga i pracowitość.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Daeraell

Bogini chorych, cierpiących oraz poszkodowanych przez los. Według legendy zrodziła się ze smutku i płaczu ludzi, aby dać potrzebującym nadzieję na odmianę losu. Daeraell sprzyja tym, którzy bezinteresownie pomagają innym w potrzebie oraz tym, którzy cierpią w słusznej sprawie. Kościół Daeraell jest jednym z największych w Vallheru. Pod jej wezwaniem często zakładane są szpitale, klasztory czy zakony. Wyznający Daeraell mnisi znani są ze swojej niezwykłej sprawności w walce, co czyni ich nie tylko uzdolnionymi pielęgniarzami, ale także walecznymi obrońcami słusznej sprawy.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Teathe-di

Teathe-di jest boginią nocy, oszustwa oraz patronką złodziei. Wspiera wykazujących się sprytem, zręcznością, a także potrafiących obrócić sytuację na swoją korzyść przy pomocy uroku osobistego. W przeciwieństwie jednak do przestępstw mających na celu wzbogacenie się, nie popiera zbędnej przemocy czy morderstw. Dla mieszkańców Vallheru kościół Teathe-di uchodzi za nieco lepiej zorganizowaną gildię złodziei, funkcjonującą pod przykrywką religijnej ideologii.

Możliwość modlitwy o błogosławieństwo do:

Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2024 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności