Dołącz do 433 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Rozpoczęcie II turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2020-11-14
Jak co tydzień tego dnia, na placu głównym Altary rozstawiono targ. Przekupki przekrzykiwały się, reklamując atrakcyjne ceny swoich towarów, raz po raz spośród straganów wybiegał jakiś osobnik o wzroście dziecka, którego goniły okrzyki "łapać go!", lecz zdecydowanie więcej dawało się zauważyć uśmiechniętych od ucha do ucha gospodyń opuszczających rynek z tobołami wypełnionymi zakupami. Trzeba wam bowiem wiedzieć, że świat zazdrościł Vallheru poziomu życia i wzrastającego dobrobytu.

Wtem jednak wszystkie te radosne konwersacje przerwał potężny rumor potwornych ciosów, jakie spadały na gigantyczne bębny, które ponownie rozstawiono za podestem herolda. Hałas trwał przez dobre piętnaście sekund, odbierając klientom resztki ochoty na podejmowanie jeszcze jakichkolwiek rozmów. Muzyka królewskiej orkiestry, której skład nota bene ustalał sam król Even, ucichła dopiero, gdy na podwyższeniu pojawił się herold ubrany tym razem w ściśle przylegający do ciała kombinezon ze skóry pierścieniowego lamparta. Jego wojowniczą prezencję wzmacniała dodatkowo założona peruka z długich, lecz rzadkich blond włosów. Zauważalnie dumny ze swojego majestatycznego wyglądu herold stanął na skraju platformy i przemówił w tych słowach:
- Kmio... ekhm... Ludu Altary! Niniejszym przedstawiamy skład osobowy drugiego turnieju Vallheru Wars! - tu zrobił pauzę na aplauz publiczności, który jednak nie nadszedł. - Oto dziesiątka śmiałków, która postawi na szali zdrowie, piękny wygląd, utratę kończyny lub nawet swoje życie, by zapewnić wam rozrywkę na najwyższym poziomie!

*O bogowie, walka!*

0=[= Chęryg => (3) - aktualny bohater naszej krainy, który wybawił nas od strażnika skarbu!
Jest i ★★★ VaderBurro syn Ildka AZ (5), który niezłomnie walczy o jakiekolwiek indywidualne trofeum już czwartą erę!
Zamiary spróbuje mu z pewnością pokrzyżować ۩ Don Rincewind (6) - bohater drugiej ery, który i tym razem bliski był obrony tego wspaniałego tytułu; obecny lider rankingu wojowników.
0=[= Gerthe => (8) - znany arcyłotr parający się magią, który dowodził niegdyś skutecznie budową Astralnej Machiny!
Turniej zasilił również kontrowersyjny jaszczuroczłek ❤ Móżyn Kret (106), prześladujący wszystkich walczących już od pierwszych dni ery.
۩ Rotohus Vauiet (208) - to najwyżej sklasyfikowany przedstawiciel szlachetnej rasy półorków i wojownik twardy jak skała.
KoH Kuruturu (280) - jedyny przedstawiciel znanych Rycerzy honoru. Ten wysokiej klasy złodziej dysponuje fantastycznymi umiejętnościami łuczniczymi, nie wygrał jednak jeszcze żadnej walki!
Być może lepiej zaprezentuje się przedstawiciel Armii Zawodowej ★★★ Poquah AZ (368), którego strzały ubiły w tej erze już 130 przeciwników.
W tej mini rywalizacji o miano najlepszego łucznika udział weźmie również tegoroczny arcyłotr: 0=[= Kasen => (370)
I ostatni, lecz niekoniecznie najgorszy 0=[= Booll => (385), czyli klasyfikowany obecnie tuż poza podium mag, który całą erę deptał po piętach przodującemu duetowi Chęryg-Rincewind.
Który z nich okaże się najlepszy? Który z nich okryje się największą hańbą?

Zasady turnieju

- Turniej zostanie rozegrany w formie ligowej, walczy każdy z każdym w dwóch rundach. Za każdą wygraną walkę zdobywa się 3 punkty, a za nierozstrzygniętą 1 punkt.
- Po konsultacji z królem, jego magnificencja Don Pidżeon postanowił, iż w ramach turnieju każdy stoczy ze sobą po dwie walki. Pierwsza runda przypada na dni 14.11-20.11, zaś runda rewanżowa ma się odbyć w terminie 21.11-27.11. Nie można stoczyć obu walk w jednym tygodniu, co oznacza, że 20 listopada każdy powinien mieć odbyte 9 walk turniejowych. Uczestnicy mogą uzgadniać ze sobą terminy walk we własnym zakresie.
- Podczas trwania zawodów zabronione są pozaturniejowe walki między jego uczestnikami (będzie to weryfikowane).
- Przed stoczeniem walki turniejowej obie strony muszą w jasny sposób potwierdzić do niej przygotowanie (nie można atakować bez wcześniejszego uzgodnienia).
- Nieobecność lub brak chęci jednej ze stron na stoczenie walki będzie traktowane jako walkower.
- Gracz, który wygrał walkę (lub atakujący w przypadku remisu) musi przesłać wpis z dziennika potwierdzający wynik do ID 4.
- Zabrania się jakichkolwiek prób manipulowania wynikami toczonych walk (podkładanie się itp.).

Nagrody

1 miejsce:
- Tytuł II Czempiona Vallheru, 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z nową erą.
2 miejsce:
- 4 AP oraz 8000 sztuk złota wraz z nową erą.
3 miejsce:
- 3 AP oraz 6000 sztuk złota wraz z nową erą.

*Wykończ go!*

II turniej Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2020-11-08
Na stojącym od dłuższego już czasu na placu głównym Altary drewnianym podeście pojawił się tajemniczy, zamaskowany jegomość. Co prawda od nosa w dół twarz jego skrywała czarna chusta, lecz i mimo tej przeszkody większość bywalców rynku rozpoznała w tej postaci nieczystej krwi półorka. Nieliczni tylko mieszkańcy zdawali sobie sprawę, że ów postawny mężczyzna, odziany jedynie w obcisłe spodnie z połyskującej skóry Kaussauli oraz skrzyżowane na piersi szelki z tegoż materiału został w istocie zatrudniony przez władcę Vallheru w charakterze herolda. Dokładnie ogolony, lecz zupełnie szkaradny królewski herold profilaktycznie uzbrojony był w załadowaną kuszę, którą na czas odczytywania wieści oparł o udo.
- Ludu Altary! - ryknął nieludzko donośnym głosem. - Czas rozpocząć turniej!
Po ogłoszeniu przez półorka niniejszej wiadomości rozległ się dotkliwie uderzający w bębenki uszne rumor rytmicznych uderzeń w ogromne kotły, które - jak się okazało - stały przez cały czas tuż za podestem herolda.
- Z woli miłościwie nam panującego, jego magnificencja Don Pidżeon ID 4 poprowadzi drugą edycję krwawego turnieju dla największych wojowników Vallheru, którzy osiągnęli minimum setny poziom wtajemniczenia. Zgłoszenia do zawodów ze względu na sytuację epidemiologiczną przyjmowane będą listownie na adres rezydencji jego magnificencji ID 4 do piątku 13 listopada, który to dzień niech okaże się dla was jak najbardziej pechowy - zarechotał herold. - W kolejnych dniach ogłoszona zostanie formuła oraz terminarz turnieju, który docelowo zostanie rozstrzygnięty po tygodniu zmagań. Niech wygra... najlepszy. Zwycięzca turnieju tradycyjnie zdobędzie miano Czempiona Vallheru oraz zasłużone miejsce w galerii bohaterów. Do boju - mruknął niechętnie wielkolud, po czym niezdarnie zszedł schodkami i ruszył w stronę zamku wraz z zespołem bębniarzy.

Astralna Machina

napisana przez Herold 2020-10-21
I tak oto 81 dnia IV ery w krainie pojawiła się kolejna wspaniała konstrukcja. Władze Vallheru pragną poinformować, że Astralną Machinę wybudował klan Ogór Squad & Lotniskowiec Team pod przywództwem BomBur (ID 38). W ramach nagrody klan otrzyma również rekompensatę w postaci zwrotu 50% kosztów wybudowania swojej siedziby w nowej erze, zaś jego nazwa na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Chwała bohaterom, chwała Ogór Squad & Lotniskowiec Team!

Nowy bohater

napisana przez Herold 2020-10-17
I tak oto 77 dnia IV ery w krainie pojawił się kolejny bohater, któremu udało się dotrzeć w tajemnicze miejsce i pokonać spoczywającego tam przeciwnika. Władze krainy pragną poinformować mieszkańców, że do panteonu bohaterów Vallheru dołączył Chęryg (ID 3), reprezentujący klan Bractwo Północnego Miecza. Cześć mu i chałwa... znaczy się chwała! W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery, zaś jego imię na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Wiwat bohaterowie Vallheru, wiwat Chęryg!

Złoty Smok

napisana przez Herold 2020-10-13
Przyzwoici mieszkańcy Vallheru nie od wczoraj zdawali sobie sprawę, że pewna za bardzo lubiąca zwierzęta grupa narwańców dokonuje nieco osobliwych eksperymentów. Wszyscy znają również legendy o mitycznych stworzeniach, które miały rzekomo zamieszkiwać krainę w zamierzchłych czasach, lecz wiarę temu dawały dotąd głównie dzieci i półorkowie. W dniu dzisiejszym nauka dogoniła legendę, a owocem ich kazirodczego związku stało się wyhodowanie Złotego Smoka. Tego niewiarygodnego osiągnięcia dokonał ponoć w swojej zagrodzie gracz Panie Heniu (ID 20) z klanu Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Państwowy związek hodowców postanowił ponoć uhonorować go tytułem Legendarnego Hodowcy. W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator rzutu kością

© 2020 Vallheru based on Vallheru Engine | Polityka prywatności