Dołącz do 1025 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Nowy bohater

napisana przez Herold 2020-10-17
I tak oto 77 dnia IV ery w krainie pojawił się kolejny bohater, któremu udało się dotrzeć w tajemnicze miejsce i pokonać spoczywającego tam przeciwnika. Władze krainy pragną poinformować mieszkańców, że do panteonu bohaterów Vallheru dołączył Chęryg (ID 3), reprezentujący klan Bractwo Północnego Miecza. Cześć mu i chałwa... znaczy się chwała! W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery, zaś jego imię na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Wiwat bohaterowie Vallheru, wiwat Chęryg!

Złoty Smok

napisana przez Herold 2020-10-13
Przyzwoici mieszkańcy Vallheru nie od wczoraj zdawali sobie sprawę, że pewna za bardzo lubiąca zwierzęta grupa narwańców dokonuje nieco osobliwych eksperymentów. Wszyscy znają również legendy o mitycznych stworzeniach, które miały rzekomo zamieszkiwać krainę w zamierzchłych czasach, lecz wiarę temu dawały dotąd głównie dzieci i półorkowie. W dniu dzisiejszym nauka dogoniła legendę, a owocem ich kazirodczego związku stało się wyhodowanie Złotego Smoka. Tego niewiarygodnego osiągnięcia dokonał ponoć w swojej zagrodzie gracz Panie Heniu (ID 20) z klanu Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Państwowy związek hodowców postanowił ponoć uhonorować go tytułem Legendarnego Hodowcy. W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery.

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2020-10-06
Władze krainy pragną poinformować, że 66 dnia IV ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Kasen (ID 370) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Kasen będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Kasen (ID 370)
Hobbit, Złodziej


Wznowienie eventów + fabularna grupa projektowa

napisana przez (Even) 2020-10-04
Witam wszystkich.

Informuję, że z dniem dzisiejszym odblokowane zostały eventy Hodowcy oraz Złodzieja. Wymagania dot. eventu Hodowcy pozostają bez zmian, z kolei w przypadku Złodzieja stopień trudności został podwyższony z 3000 do 6000.

Chciałbym również oficjalnie ogłosić nabór do grupy projektowej, która docelowo będzie się zajmowała kwestiami związanymi z rozwojem gry pod kątem fabularnym.

Osoby zainteresowane proszę o przesłanie na pocztę swojego zgłoszenia. Powinno zawierać ono informacje takie jak:

- Swoja wizja rozwoju gry w tym kierunku.
- Pomysły i propozycje mające na celu fabularne uatrakcyjnienie gry.
- Ew. doświadczenia w podobnych przedsięwzięciach.

Zgłoszenia można nadsyłać do końca października. Ilość wakatów będzie uzależniona od ilości oraz jakości nadesłanych zgłoszeń.

--

Odnośnie eventu złodzieja:

Przyznam, że próg trudności został zwiększony m.in. po to, aby każdy zainteresowany eventem złodzieja miał szansę na zapoznanie się z informacją i ew. przygotowanie się. Niestety po raz kolejny nie obeszło się bez wpadki... Event zostaje zresetowany, próg trudności zwiększony do 9000, a możliwość podjęcia próby kradzieży z Magazynu Królewskiego zablokowana do jutra do godziny 20:00.

Zakończenie kwarantanny

napisana przez (Even) 2020-09-22
Bramy królestwa Vallheru od kilku tygodni pozostawały zamknięte. Oficjalna wersja stanowi, że powodem ku temu była kwarantanna związana z rozprzestrzenianiem się nieznanej dotąd zarazy, której źródłem były ponoć owce wypasające się na vallheryjskich pastwiskach. Wielu straciło życie w walce z chorobą, jednak co bardziej sceptyczni zaczęli też dostrzegać dziwne powiązania niektórych zgonów z zabronionymi przez prawo praktykami.

Ulice Altary wydawały się ostatnimi czasy opustoszałe, co dodatkowo potęgowała również jesienna, depresyjna aura. Wieści donoszą, że nawet sam Barnaba udał się audiencję do Władcy żaląc się, że przez wprowadzenie kwarantanny ponosi ogromne straty i jak tak dalej pójdzie, to będzie musiał zamknąć swój biznes. Na szczęście solidna sakiewka złota odprowadziła go od tego pomysłu, a dodatkowo zobowiązał się, że przez najbliższy czas podawane w karczmie trunki będą bez dodatku uryny.

Dzisiejszego dnia na tablicy zarezerwowanej dla królewskich ogłoszeń zawisło niniejsze obwieszczenie:

Szanowni mieszkańcy

Władze krainy pragną poinformować, że bramy do królestwa Vallheru zostały ponownie otwarte dla nowych mieszkańców.
Dodatkowo z pewnym opóźnieniem informujemy także, że do Rady Królewskiej dołączył Don Rincewind (ID 6), który od jakiegoś czasu pełni obowiązki Księcia.
Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2022 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności