Dołącz do 1359 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Astralna Machina

napisana przez Herold 2022-04-14
I tak oto 89 dnia VIII ery w krainie pojawiła się kolejna wspaniała konstrukcja. Władze Vallheru pragną poinformować, że Astralną Machinę wybudował klan Bractwo Północnego Miecza pod przywództwem Kuru (ID 94). Nie byłoby to jednak możliwe bez współpracy i zaangażowania całego klanu oraz wytężonej pracy przedstawicieli wielu profesji rzemieślniczych. W ramach nagrody klan otrzyma również rekompensatę w postaci zwrotu 50% kosztów wybudowania swojej siedziby w nowej erze, zaś jego nazwa na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Królewska Illani

napisana przez Herold 2022-03-19
W opinii prawdziwych znawców sztuki zielarstwa jedynie raz na kilkaset zbiorów udaje się wyhodować naprawdę wyjątkowe okazy. Do takich z całą pewnością zaliczyć można niezwykle rzadką odmianę Illani, zwaną Królewską Illani. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami zielarzem, któremu w ostatnim czasie udało się ją wyhodować jest Navea (ID 9) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Wieść ta bardzo szybko rozniosła się wśród mieszkańców okolicznych terenów, którzy zaczęli wręcz masowo nachodzić jego farmę, aby móc zobaczyć tę rzadką roślinę na własne oczy. Oprócz, przynajmniej tymczasowej, sławy w nagrodę za swoje odkrycie Navea otrzyma również 10000 sztuk złota oraz 5 AP wraz z początkiem nowej ery.

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2022-03-07
Władze krainy pragną poinformować, że 51 dnia VIII ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Crag Hack (ID 35) z klanu La Cosa Nostra. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Crag Hack będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Crag Hack (ID 35)
Elf, Złodziej


Początek VIII ery

napisana przez (Even) 2022-01-16
Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym (tj. 16.01.2022) rozpoczęliśmy VIII erę Vallheru. Poniżej znajduje się kilka ważnych, związanych z tym faktem informacji:

- wszystkie statystyki, umiejętności oraz posiadane bogactwa zostały zresetowane do wartości początkowych.
- zmianom nie uległy imiona graczy, avatary, rangi.
- odświeżone zostały ID - każdy otrzymał możliwie najniższy numer.
- usunięto wszystkie istniejące klany.
- skasowane zostały konta z nieaktywnością wynoszącą powyżej 365 dni.
- nieaktywne w przeciągu ostatniej ery konta będą systematycznie kasowane w przeciągu najbliższych dni.

Lista wprowadzonych w ostatnim czasie zmian dostępna jest pod aktualną wieścią - po zalogowaniu się do gry oraz w opcjach konta. Bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich napotkanych błędów i problemów z grą. Z uwagi na ograniczenia czasowe część zmian może zostać wdrożona z niewielkim opóźnieniem (nie będą one jednak związane z ogólnorozumianym balansem).

Niestety omyłkowo usunięte zostały wszystkie konta z brakiem aktywności większym niż 21 dni, dlatego zmuszony byłem do przywrócenie bazy danych ze stanu sprzed kilku godzin - może być to szczególnie zauważalne na forum / poczcie, itp.

Przypominam także, że z uwagi na zmiany numerów ID konieczna jest aktualizacja sytuacji dotyczącej ewentualnego współdzielenia IP z innymi graczami. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości najlepiej kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z książętami.

Życzę wszystkim powodzenia i udanej ery. c[_]

Wyniki V turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2022-01-08
Tajemniczy gnom rzemieślnik leżał w ciepłej wannie pełnej morskiej piany, oglądając najnowszy model magicznego ciesaka ze stali. Kadź tę ustawiono z jego polecenia praktycznie na środku sali tronowej, po której krzątał się obecnie z tuzin krasnoludzkich niewolnic. W momencie, w którym gnom beknął rozpaczliwie, drzwi do komnaty rozwarły się z trzaskiem i stanął w nich książę Don Rincewind Waleru.
- Thindilu, ale mam kaca... - sapnął El Cztery na widok kumpla, który bez słowa przemierzał długą komnatę. - Donna podaj wino dla Dona i przynieś mi maślankę - rzucił następnie w eter.
- Jak tam ten turniej? - zapytał od niechcenia bohater-arcyłotr, odbierając od służącej puchar.
- Dogrywkę mają.
- Ta, jasne - zakpił Rincewind, uśmiechając się pod nosem. - Czy Domna nie została ostatnio księżną? - zapytał, wskazując na służącą przynoszącą właśnie wiadro maślanki.
- Taaa - wydusił z siebie chorobliwie blady gnom. - Ja po prostu wszystkie służące tak nazywam.
W tym momencie drzwi komnaty otworzyły się z jeszcze większym hukiem, po obu ich stronach stanęli najwięksi półorkowie jakich El Cztery widział na oczy i nie wydając z siebie nawet pomruku zrobili przejście dla kolejnej postaci. Był to ubrany w bojową zbroję król Even, który nic nie mówiąc zaczął energicznie iść przez komnatę, rzucił w kąt strzaskaną tarczę, oddał pierwszej napotkanej służce zakrwawiony topór i chwycił za namierzony wizualnie już na wejściu dzban z winem.
- O, Even - wyszeptał El Cztery, podnosząc nieco pozycję. - Miałeś wrócić po turnieju.
- Gdzie wyniki? - spytał oschle władca.
- Znaczy wiesz... - gnom przełknął łyk maślanki, by zwilżyć gardło. - Wszystko jest git, jest dogrywka i dałem im trochę dodatkowego czasu i... no po dwóch rundach był remis.
- Runda dogrywkowa?
- No tak, zrobiłem rundę dogrywkową między Kosterem, Cragiem i Domną, bo był remis na trzech pierwszych miejscach. Ale to nic nie dało, więc teraz robią rundę ze wszystkimi...
- Było im kazać się tłuc do skutku - odezwał się Rincewind, ale został zignorowany, ponieważ w tym momencie do komnaty wpadł królewski herold. Mimo cierpiętniczego spojrzenia kąpiącego się księcia, posłaniec odegrał swój sygnał rozpoznawczy na trąbce, po czym wręczył zwój z raportem i wyszedł bez słowa. El Cztery rozwinął pergamin i po krótkim namyśle rzekł:
- Okej, no to wygrał Crag, drugi jest... Rotohus... no a trzecia będzie Domna.

  Gracz Punkty
Crag Hack (36) 63
Rotohus Vauiet (82) 61
Domna (270) 60
4. Koster von Waleru (44) 54
5. Kuru (133) 36
6. JM Mati (163) 30
7. Herkan (670) 25
8. Gerthe (8) 24
9. Vaender (472) 5
10. Tibor (752) 4
11. Henio von Waleru (13) 0
12. Don Rincewind Waleru (6) 0
Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2024 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności