Dołącz do 1242 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2021-01-22
Władze krainy pragną poinformować, że 49 dnia V ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Booll (ID 302) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Booll będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Booll (ID 302)
Elf, Złodziej


Złoty Smok

napisana przez Herold 2021-01-02
Przyzwoici mieszkańcy Vallheru nie od wczoraj zdawali sobie sprawę, że pewna za bardzo lubiąca zwierzęta grupa narwańców dokonuje nieco osobliwych eksperymentów. Wszyscy znają również legendy o mitycznych stworzeniach, które miały rzekomo zamieszkiwać krainę w zamierzchłych czasach, lecz wiarę temu dawały dotąd głównie dzieci i półorkowie. W dniu dzisiejszym nauka dogoniła legendę, a owocem ich kazirodczego związku stało się wyhodowanie Złotego Smoka. Tego niewiarygodnego osiągnięcia dokonał ponoć w swojej zagrodzie gracz Elenaina (ID 27) z klanu Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Państwowy związek hodowców postanowił ponoć uhonorować go tytułem Legendarnego Hodowcy. W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery.

Początek V ery

napisana przez (Even) 2020-12-05
Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym (tj. 05.12.2020) rozpoczęliśmy V erę Vallheru. Poniżej znajduje się kilka ważnych, związanych z tym faktem informacji:

- wszystkie statystyki, umiejętności oraz posiadane bogactwa zostały zresetowane do wartości początkowych.
- zmianom nie uległy imiona graczy, avatary, rangi.
- odświeżone zostały ID - każdy otrzymał możliwie najniższy numer.
- usunięto wszystkie istniejące klany.
- nieaktywne w przeciągu ostatniej ery konta zostaną w najbliższym czasie skasowane.

Lista wprowadzonych w ostatnim czasie zmian dostępna jest pod aktualną wieścią - po zalogowaniu się do gry oraz w opcjach konta. Bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich napotkanych błędów i problemów z grą.

Informuję też, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone informacje dotyczące niedawnego naboru do tzw. fabularnej grupy projektowej.

Życzę wszystkim powodzenia i udanej ery. c[_]

Wyniki drugiego turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2020-11-29
Uzupełniona o zespół klarnecistów Ochotnicza Królewsko-Książęca Orkiestra Dęta od pół godziny odgrywała swoje najnowsze kompozycje, gdy na podeście znów pojawił się herold. Tego dnia ubrany był raczej skromnie, stanął również z boku podestu, który - jak zauważyli co bardziej spostrzegawczy mieszkańcy - obłożony był tego dnia czerwonym dywanem. Inaczej niż zazwyczaj, orkiestra grała jeszcze przez kilka minut, nie robiąc sobie nic z obecności herolda, który posłusznie przemówił, gdy nastała cisza.
- Ludu Altary! Wielki turniej dobiegł końca! - ryknął, by zyskać atencję tłumu. - A wręczenia nagród dokona osobiście sam książę Don Pidżeon!
Po jego słowach na podest wyszło pięć osób: dwóch gnomów i człowiek w szatach magów z insygniami władzy książęcej, elf z magicznym kosturem oraz niepozornie wyglądający hobbit z łukiem. W tej sytuacji mało kto był w stanie połapać się, kto jest kim, natomiast czwórka z przybyłych postaci ustawiła się w szeregu, zaś jeden z gnomów-książąt podchodził po kolei do każdego z nich, coś wręczał i ściskał dłoń. Gdy skończył, dopiero zwrócił się do tłumu.
- A oto wyniki turnieju:

GraczPunkty
Booll (385)51
Chęryg (3)40
Don Rincewind (6)33
Kasen (370)33
4.Rotohus Vauiet (208)31
5.Poquah (368)21
6.Móżyn (106)20
7.Kuruturu (280)15
8.Gerthe (8)13
9.VaderBurro syn Ildka (5)8

Zwycięzcy otrzymają oczywiście obiecane nagrody:
1 miejsce:
- Tytuł II Czempiona Vallheru, 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z nową erą.
2 miejsce:
- 4 AP oraz 8000 sztuk złota wraz z nową erą.
3 miejsce:
- 3 AP oraz 6000 sztuk złota wraz z nową erą.

Rozpoczęcie II turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2020-11-14
Jak co tydzień tego dnia, na placu głównym Altary rozstawiono targ. Przekupki przekrzykiwały się, reklamując atrakcyjne ceny swoich towarów, raz po raz spośród straganów wybiegał jakiś osobnik o wzroście dziecka, którego goniły okrzyki "łapać go!", lecz zdecydowanie więcej dawało się zauważyć uśmiechniętych od ucha do ucha gospodyń opuszczających rynek z tobołami wypełnionymi zakupami. Trzeba wam bowiem wiedzieć, że świat zazdrościł Vallheru poziomu życia i wzrastającego dobrobytu.

Wtem jednak wszystkie te radosne konwersacje przerwał potężny rumor potwornych ciosów, jakie spadały na gigantyczne bębny, które ponownie rozstawiono za podestem herolda. Hałas trwał przez dobre piętnaście sekund, odbierając klientom resztki ochoty na podejmowanie jeszcze jakichkolwiek rozmów. Muzyka królewskiej orkiestry, której skład nota bene ustalał sam król Even, ucichła dopiero, gdy na podwyższeniu pojawił się herold ubrany tym razem w ściśle przylegający do ciała kombinezon ze skóry pierścieniowego lamparta. Jego wojowniczą prezencję wzmacniała dodatkowo założona peruka z długich, lecz rzadkich blond włosów. Zauważalnie dumny ze swojego majestatycznego wyglądu herold stanął na skraju platformy i przemówił w tych słowach:
- Kmio... ekhm... Ludu Altary! Niniejszym przedstawiamy skład osobowy drugiego turnieju Vallheru Wars! - tu zrobił pauzę na aplauz publiczności, który jednak nie nadszedł. - Oto dziesiątka śmiałków, która postawi na szali zdrowie, piękny wygląd, utratę kończyny lub nawet swoje życie, by zapewnić wam rozrywkę na najwyższym poziomie!

*O bogowie, walka!*

0=[= Chęryg => (3) - aktualny bohater naszej krainy, który wybawił nas od strażnika skarbu!
Jest i ★★★ VaderBurro syn Ildka AZ (5), który niezłomnie walczy o jakiekolwiek indywidualne trofeum już czwartą erę!
Zamiary spróbuje mu z pewnością pokrzyżować ۩ Don Rincewind (6) - bohater drugiej ery, który i tym razem bliski był obrony tego wspaniałego tytułu; obecny lider rankingu wojowników.
0=[= Gerthe => (8) - znany arcyłotr parający się magią, który dowodził niegdyś skutecznie budową Astralnej Machiny!
Turniej zasilił również kontrowersyjny jaszczuroczłek ❤ Móżyn Kret (106), prześladujący wszystkich walczących już od pierwszych dni ery.
۩ Rotohus Vauiet (208) - to najwyżej sklasyfikowany przedstawiciel szlachetnej rasy półorków i wojownik twardy jak skała.
KoH Kuruturu (280) - jedyny przedstawiciel znanych Rycerzy honoru. Ten wysokiej klasy złodziej dysponuje fantastycznymi umiejętnościami łuczniczymi, nie wygrał jednak jeszcze żadnej walki!
Być może lepiej zaprezentuje się przedstawiciel Armii Zawodowej ★★★ Poquah AZ (368), którego strzały ubiły w tej erze już 130 przeciwników.
W tej mini rywalizacji o miano najlepszego łucznika udział weźmie również tegoroczny arcyłotr: 0=[= Kasen => (370)
I ostatni, lecz niekoniecznie najgorszy 0=[= Booll => (385), czyli klasyfikowany obecnie tuż poza podium mag, który całą erę deptał po piętach przodującemu duetowi Chęryg-Rincewind.
Który z nich okaże się najlepszy? Który z nich okryje się największą hańbą?

Zasady turnieju

- Turniej zostanie rozegrany w formie ligowej, walczy każdy z każdym w dwóch rundach. Za każdą wygraną walkę zdobywa się 3 punkty, a za nierozstrzygniętą 1 punkt.
- Po konsultacji z królem, jego magnificencja Don Pidżeon postanowił, iż w ramach turnieju każdy stoczy ze sobą po dwie walki. Pierwsza runda przypada na dni 14.11-20.11, zaś runda rewanżowa ma się odbyć w terminie 21.11-27.11. Nie można stoczyć obu walk w jednym tygodniu, co oznacza, że 20 listopada każdy powinien mieć odbyte 9 walk turniejowych. Uczestnicy mogą uzgadniać ze sobą terminy walk we własnym zakresie.
- Podczas trwania zawodów zabronione są pozaturniejowe walki między jego uczestnikami (będzie to weryfikowane).
- Przed stoczeniem walki turniejowej obie strony muszą w jasny sposób potwierdzić do niej przygotowanie (nie można atakować bez wcześniejszego uzgodnienia).
- Nieobecność lub brak chęci jednej ze stron na stoczenie walki będzie traktowane jako walkower.
- Gracz, który wygrał walkę (lub atakujący w przypadku remisu) musi przesłać wpis z dziennika potwierdzający wynik do ID 4.
- Zabrania się jakichkolwiek prób manipulowania wynikami toczonych walk (podkładanie się itp.).

Nagrody

1 miejsce:
- Tytuł II Czempiona Vallheru, 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z nową erą.
2 miejsce:
- 4 AP oraz 8000 sztuk złota wraz z nową erą.
3 miejsce:
- 3 AP oraz 6000 sztuk złota wraz z nową erą.

*Wykończ go!*Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2023 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności