Dołącz do 1237 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

II turniej Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2020-11-08
Na stojącym od dłuższego już czasu na placu głównym Altary drewnianym podeście pojawił się tajemniczy, zamaskowany jegomość. Co prawda od nosa w dół twarz jego skrywała czarna chusta, lecz i mimo tej przeszkody większość bywalców rynku rozpoznała w tej postaci nieczystej krwi półorka. Nieliczni tylko mieszkańcy zdawali sobie sprawę, że ów postawny mężczyzna, odziany jedynie w obcisłe spodnie z połyskującej skóry Kaussauli oraz skrzyżowane na piersi szelki z tegoż materiału został w istocie zatrudniony przez władcę Vallheru w charakterze herolda. Dokładnie ogolony, lecz zupełnie szkaradny królewski herold profilaktycznie uzbrojony był w załadowaną kuszę, którą na czas odczytywania wieści oparł o udo.
- Ludu Altary! - ryknął nieludzko donośnym głosem. - Czas rozpocząć turniej!
Po ogłoszeniu przez półorka niniejszej wiadomości rozległ się dotkliwie uderzający w bębenki uszne rumor rytmicznych uderzeń w ogromne kotły, które - jak się okazało - stały przez cały czas tuż za podestem herolda.
- Z woli miłościwie nam panującego, jego magnificencja Don Pidżeon ID 4 poprowadzi drugą edycję krwawego turnieju dla największych wojowników Vallheru, którzy osiągnęli minimum setny poziom wtajemniczenia. Zgłoszenia do zawodów ze względu na sytuację epidemiologiczną przyjmowane będą listownie na adres rezydencji jego magnificencji ID 4 do piątku 13 listopada, który to dzień niech okaże się dla was jak najbardziej pechowy - zarechotał herold. - W kolejnych dniach ogłoszona zostanie formuła oraz terminarz turnieju, który docelowo zostanie rozstrzygnięty po tygodniu zmagań. Niech wygra... najlepszy. Zwycięzca turnieju tradycyjnie zdobędzie miano Czempiona Vallheru oraz zasłużone miejsce w galerii bohaterów. Do boju - mruknął niechętnie wielkolud, po czym niezdarnie zszedł schodkami i ruszył w stronę zamku wraz z zespołem bębniarzy.

Astralna Machina

napisana przez Herold 2020-10-21
I tak oto 81 dnia IV ery w krainie pojawiła się kolejna wspaniała konstrukcja. Władze Vallheru pragną poinformować, że Astralną Machinę wybudował klan Ogór Squad & Lotniskowiec Team pod przywództwem BomBur (ID 38). Nie byłoby to jednak możliwe bez współpracy i zaangażowania całego klanu oraz wytężonej pracy przedstawicieli wielu profesji rzemieślniczych. W ramach nagrody klan otrzyma również rekompensatę w postaci zwrotu 50% kosztów wybudowania swojej siedziby w nowej erze, zaś jego nazwa na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Nowy bohater

napisana przez Herold 2020-10-17
I tak oto 77 dnia IV ery w krainie pojawił się kolejny bohater, któremu udało się dotrzeć w tajemnicze miejsce i pokonać spoczywającego tam przeciwnika. Władze krainy pragną poinformować mieszkańców, że do panteonu bohaterów Vallheru dołączył Chęryg (ID 3), reprezentujący klan Bractwo Północnego Miecza. Cześć mu i chałwa... znaczy się chwała! W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery, zaś jego imię na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Wiwat bohaterowie Vallheru, wiwat Chęryg!

Złoty Smok

napisana przez Herold 2020-10-13
Przyzwoici mieszkańcy Vallheru nie od wczoraj zdawali sobie sprawę, że pewna za bardzo lubiąca zwierzęta grupa narwańców dokonuje nieco osobliwych eksperymentów. Wszyscy znają również legendy o mitycznych stworzeniach, które miały rzekomo zamieszkiwać krainę w zamierzchłych czasach, lecz wiarę temu dawały dotąd głównie dzieci i półorkowie. W dniu dzisiejszym nauka dogoniła legendę, a owocem ich kazirodczego związku stało się wyhodowanie Złotego Smoka. Tego niewiarygodnego osiągnięcia dokonał ponoć w swojej zagrodzie gracz Panie Heniu (ID 20) z klanu Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Państwowy związek hodowców postanowił ponoć uhonorować go tytułem Legendarnego Hodowcy. W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery.

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2020-10-06
Władze krainy pragną poinformować, że 66 dnia IV ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Kasen (ID 370) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Kasen będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Kasen (ID 370)
Hobbit, Złodziej
Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2023 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności