Dołącz do 1237 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2023-05-27
Władze krainy pragną poinformować, że 49 dnia XI ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Xaxan (ID 663) z klanu Via Nocturna & Fairy Tale. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Xaxan będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Xaxan (ID 663)
Elf, Złodziej


Początek XI ery

napisana przez (Even) 2023-04-09
Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym (tj. 9.04.2023) rozpoczęliśmy XI erę Vallheru. Poniżej znajduje się kilka ważnych, związanych z tym faktem informacji:

- wszystkie statystyki, umiejętności oraz posiadane bogactwa zostały zresetowane do wartości początkowych.
- zmianom nie uległy imiona graczy, avatary, rangi.
- odświeżone zostały ID - każdy otrzymał możliwie najniższy numer.
- usunięto wszystkie istniejące klany.
- skasowane zostały konta z nieaktywnością wynoszącą powyżej 365 dni.

Lista wprowadzonych w ostatnim czasie zmian dostępna jest pod aktualną wieścią - po zalogowaniu się do gry oraz w opcjach konta. Bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich napotkanych błędów i problemów z grą.

Przypominam także, że z uwagi na zmiany numerów ID konieczna jest aktualizacja sytuacji dotyczącej ewentualnego współdzielenia IP z innymi graczami. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości najlepiej kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z książętami.

Zakończenie VIII turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2023-03-19
Słoneczne promienie odbijały się od białego kamienia i bielonych murów stolicy Vallheru - Altarze, gdzie od dwóch tygodni odbywał się wielki turniej dla najlepszych wojowników, magów oraz innych gladiatorów w królestwie. Po wielu zaciętych pojedynkach, wyłonionych zostało trzech triumfatorów. Na pierwszym miejscu uplasował się elf o imieniu Lunn, na drugim miejscu półork Herkan, a na trzecim Rotohus Vauiet - również reprezentujący rasę elfów. Tłum widzów, który wypełnił po brzegi plac przed podium, wyczekiwał na uroczyste wręczenie nagród. Herold, w skromnym stroju, stanął z boku podestu, który był ozdobiony czerwonym dywanem.
- Szanowni obywatele Vallheru! Wielki turniej dobiegł końca! - z pewnym uniesieniem głosu, herold przemówił, aby przyciągnąć uwagę tłumu. - A nagrody dla zwycięzców wręczy sam król Even!
W tym momencie na scenie pojawił się władca Vallheru, który od dawna nie był widziany w stolicy. Ubrany w uroczyste szaty, przywitał się z tłumem i uśmiechnął w stronę laureatów.
- Wasze umiejętności są doprawdy godne podziwu. Dziękuję Wam za wspaniałe widowisko, jakie nam zaprezentowaliście. - powiedział, zwracając się do zawodników na podium, po czym uścisnął im dłonie, udekorowując ich złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Cała rzesza tłumu głośno oklaskiwała zwycięzców, po czym zapanowała chwila ciszy, gdy król podniósł ręce i wygłosił kolejne słowa:
- W imieniu moim oraz całego królestwa chciałbym podziękować nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju oraz tym którzy śledzili jego przebieg. To dzięki wam Vallheru jest wciąż krainą, w której odbywają się takie niezwykłe wydarzenia. A teraz zapraszam wszystkich do biesiady!
Po tych słowach władca zniknął za kurtyną, a zebrani zaczęli masowo rozchodzić się do pobliskich tawern i karczm, gdzie kontynuowali zabawę aż do późnych godzin nocnych.

--

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony termin rozpoczęcia nowej ery oraz będą stopniowo wprowadzane zmiany w grze. Jest to dobry moment na przedstawienie swoich propozycji oraz ewentualne dyskusje - zainteresowanych zapraszam na forum.

Informuję także, że do końca trwania ery zwiększone o 100% zostało zdobywane doświadczenie.

c[_]

Rozpoczęcie VIII turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2023-02-26
Witam ponownie ;)

Zgodnie z zapowiedzią chciałbym ogłosić rozpoczęcie VIII turnieju Vallheru Wars.

Zasady turnieju

- Turniej będzie odbywał się na zasadzie ligowej. Za każdą wygraną walkę zdobywa się 3 punkty, a za nierozstrzygniętą 1 punkt.
- W ramach turnieju każdy stoczy ze sobą po dwie walki. Pierwsza runda przypada na 27.02-5.03, a runda rewanżowa na 6.03-12.03 (nie można stoczyć obu walk w jednym tygodniu). Uczestnicy zobowiązani są uzgadniać ze sobą terminy walk we własnym zakresie.
- W przypadku remisu punktowego na miejscach pierwszym i drugim o wyłonieniu czempiona w pierwszej kolejności decydować będą wyniki walk pomiędzy graczami na tychże pozycjach, a następnie mniejsza ilość porażek w turnieju. Jeśli nie wystarczy to do wyłonienia zwycięzcy igrzysk, zorganizowana zostanie runda dogrywkowa, której zasady mogą zostać nieco zmienione.
- Podczas trwania zawodów zabronione są pozaturniejowe walki między jego uczestnikami (będzie to weryfikowane).
- Przed stoczeniem walki turniejowej obie strony muszą w jasny sposób potwierdzić do niej przygotowanie (nie można atakować bez wcześniejszego uzgodnienia).
- Nieobecność lub brak chęci jednej ze stron na stoczenie walki będzie traktowana jako walkower.
- W przypadku nie stoczenia większej ilości walk gracz może zostać usunięty z turnieju, a wszystkie stoczone przez niego walki unieważnione.
- Gracz, który wygrał walkę (lub atakujący w przypadku remisu) musi przesłać wpis z dziennika potwierdzający wynik do ID 1.
- Zabrania się jakichkolwiek prób manipulowania wynikami toczonych walk (podkładanie się poprzez celowe używanie słabszych przedmiotów, czarów, itp. - będzie to weryfikowane).

Nagrody

1 miejsce:
- Tytuł Czempiona Vallheru, 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z nową erą.
2 miejsce:
- 4 AP oraz 8000 sztuk złota wraz z nową erą.
3 miejsce:
- 3 AP oraz 6000 sztuk złota wraz z nową erą.

Zobaczmy no kto się wziął za łby!


  Gracz Walki Punkty
Lunn Srogi Bat (221) 24 57
Herkan (164) 24 55
Rotohus Vauiet (61) 24 51
4. Mati Obibok (80) 24 48
5. Gelvidih (62) 24 40
6. Mario (228) 24 38
7. Jimmy (705) 24 36
8. Koster (41) 24 29
9. Żyrosław Sforny (410) 24 23
10. Elias Derertz (461) 24 22
11. Ni (534) 24 18
12. Wilhelm z Baskervill (26) 24 14
13. Bestia z Gór (919) 24 9

Każdemu, komu w komentarzach do powyższej wieści uda się poprawnie wytypować co najmniej dwóch uczestników, którzy ostatecznie znajdą się na podium zostanie przyznane w nagrodę specjalne osiągnięcie. Swoje typy można zgłaszać do środy (1.03) - żeby było łatwiej w formacie:

1.
2.
3.

W przypadku dodania dwóch (lub więcej) komentarzy z typami brany pod uwagę będzie jedynie pierwszy z nich.

Stolarski Majstersztyk

napisana przez Herold 2023-02-15
Są w Vallheru rzemieślnicy, którym żadna drzazga niestraszna i w małym palcu (o ile wcześniej go sobie nie odrąbali) mają wiedzę o dostępnych w krainie rodzajach drewna i sposobach ich obróbki. Mowa rzecz jasna o stolarzach, którzy w swych pracowniach urabiając sobie ręce po łokcie wytwarzają łuki i strzały używane przez vallheryjskich łuczników. Jeśli chodzi o prawdziwych mistrzów w swojej dziedzinie, to ostatnimi czasy głośno zrobiło się o Juraviel de Lequel (ID 59) z klanu Postmodernistyczny Takielunek, który wypracował wyjątkowy kompozyt i stworzył niezwykle szybkostrzelny Łuk retrorefleksyjny kompozytowy. Władca Vallheru gratuluje kunsztu i nagradza go tytułem Legendarnego Stolarza. W ramach nagrody otrzyma on również 10000 sztuk złota oraz 5 AP wraz z początkiem nowej ery.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2023 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności