Dołącz do 1334 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Koniec Zarazy

napisana przez (Even) 2023-09-04
Zmierzając do warsztatu, młody gnom musiał przystanąć na rogu ulicy. Po przebyciu ostatniej choroby zdarzały mu się jeszcze napady słabości. Przed oczami zrobiło się ciemno, serce zaczęło kołatać w zaburzonym rytmie. Każdy wiedział jednak, że takie objawy za chwilę mijają.
– Mam jaja jak arbuzy – wycedził przez zęby obelżywy krasnolud, który stał nieopodal z dwoma towarzyszami.
– Golema? Już raz się na to nabrałem, Vrot. Tego nie ugotujesz, choćby cię kaussaula miała poczochrać.
– Młody, ile razy mam ci powtarzać, że nie ma takiego potwora, jak kaussaula? Jest krenshar, ghoul, licz... kurna, ekkimu, wywerna, czart... – odezwał się trzeci z krasnoludów.
– Zamknijcie już mordy. Mówię o tym, że jak nie otworzą mi zaraz burdelu, to zacznę napadać na strażników miejskich.
– Co ty, Michał, magiem jesteś? – zdziwił się Młody.
Wtedy niespodziewanie odezwał się ogłuszający dźwięk trąby królewskiego herolda, który znany był mieszkańcom z głównego placu, ale nigdy nie widziano, żeby dochodził z wnętrza szczelnego powozu, przemieszczającego się ulicami miasta. Sam herold był ledwo widoczny zza magicznej zasłony, zasłaniającej okna pojazdu, zaś poruszający się na zewnątrz strażnicy prezentowali nowy model hełmów z zasłoniętymi nozdrzami. Zarówno gnom, jak i krasnoludy, nastawili uszu.

Z rozkazu jaśnie oświeconego króla Evena I ogłasza się co następuje.
Zgodnie z ustaleniami największych mędrców naszej krainy, zasiadających na co dzień w magicznej wieży, źródłem zarazy, która uderzyła w miasto w ostatnich tygodniach był lokalny dom publiczny.

– Tfu, jak ci mędrcy coś powiedzą, to mucha nie siada – skomentował Vrot.

Ponieważ – jak wiadomo – przybytek ten odwiedzają jedynie szumowiny, a tajemniczej chorobie uległo również wiele osób o wysokim statusie, wnioskuje się, że zaraza przenosiła się swobodnie między obywatelami drogą powietrzną.

– Latająca choroba. Słyszałeś Vrot? – zarechotał Młody.

Na szczęście dzięki wysiłkom nadwornych alchemików na podstawie badań udało się opracować lekarstwo, które od dziś dostępne jest dla wszystkich potrzebujących w miejskim szpitalu.

– No i co w związku z tym? – sapały krasnoludy.

W związku z tym wszystkie obostrzenia epidemiczne zostały zniesione.

– Ożeż! – wrzasnął Vrot i, nie mówiąc nic więcej, ruszył biegiem przez ulice Altary w sobie znanym kierunku.

Wieczorem, po całym dniu ciężkiej pracy, młody gnom postanowił, że należy mu się chwila relaksu po minionych tygodniach udręk. Włożył płaszcz, nasunął na głowę głęboki kaptur i ruszył incognito w kierunku jedynego w mieście burdelu. Gdy dotarł na miejsce, jego oczom ukazał się kilkusetosobowy tłum zakapturzonych postaci, oblegających jego ulubiony lokal. Gnom postanowił zasięgnąć języka.
– No otworzyli w końcu, otworzyli – potwierdził stary elf, spluwając na chodnik. – Tfu! Ale idź i zapytaj ile sobie teraz liczą!
– Nic nie poradzę, jest was po prostu za dużo! – wrzeszczał burdelowy wykidajło do awanturujących się klientów. – Od jutra już będzie taniej, obiecuję.

Wyniki IX turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2023-08-27
Witajcie ;)

IX turniej Vallheru Wars dobiegł końca.

Ostatecznie podium prezentuje się następująco:

  Gracz Walki Punkty
Bestia z Gór (756) 18 42
Herkan (139) 18 41
Kuru (76) 17+1 36

Tytuł Czempiona Vallheru wywalczył Bestia z Gór, który zakończył turniej zdobywając łącznie 42 punktów, z bilansem walk wynoszącym 14 wygranych, 0 remisów, 4 porażki. Wraz z początkiem nowej ery otrzyma on również nagrodę w wysokości 5 AP oraz 10000 sztuk złota.

Drugie miejsce zajął Herkan (4 AP oraz 8000 sztuk złota), a podium zamyka Kuru (3 AP oraz 6000 sztuk złota). Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom turnieju - zarówno tym, którym poszło lepiej, jak i nieco gorzej ;)

--

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony termin rozpoczęcia nowej ery oraz będą stopniowo wprowadzane zmiany w grze. Jest to dobry moment na przedstawienie swoich propozycji oraz ewentualne dyskusje - zainteresowanych zapraszam na forum.

Informuję też, że do końca ery zwiększone o 100% zostało zdobywane doświadczenie.

c[_]

Rozpoczęcie IX turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2023-08-07
Witam ponownie ;)

Zgodnie z zapowiedzią chciałbym ogłosić rozpoczęcie IX turnieju Vallheru Wars.

Zasady turnieju

- Turniej będzie odbywał się na zasadzie ligowej. Za każdą wygraną walkę zdobywa się 3 punkty, a za nierozstrzygniętą 1 punkt.
- W ramach turnieju każdy stoczy ze sobą po dwie walki. Pierwsza runda przypada na 7.08-13.08, a runda rewanżowa na 14.08-20.08 (nie można stoczyć obu walk w jednym tygodniu). Uczestnicy zobowiązani są uzgadniać ze sobą terminy walk we własnym zakresie.
- W przypadku remisu punktowego na miejscach pierwszym i drugim o wyłonieniu czempiona w pierwszej kolejności decydować będą wyniki walk pomiędzy graczami na tychże pozycjach, a następnie mniejsza ilość porażek w turnieju. Jeśli nie wystarczy to do wyłonienia zwycięzcy igrzysk, zorganizowana zostanie runda dogrywkowa, której zasady mogą zostać nieco zmienione.
- Podczas trwania zawodów zabronione są pozaturniejowe walki między jego uczestnikami (będzie to weryfikowane).
- Przed stoczeniem walki turniejowej obie strony muszą w jasny sposób potwierdzić do niej przygotowanie (nie można atakować bez wcześniejszego uzgodnienia).
- Nieobecność lub brak chęci jednej ze stron na stoczenie walki będzie traktowana jako walkower.
- W przypadku nie stoczenia większej ilości walk gracz może zostać usunięty z turnieju, a wszystkie stoczone przez niego walki unieważnione.
- Gracz, który wygrał walkę (lub atakujący w przypadku remisu) musi przesłać wpis z dziennika potwierdzający wynik do ID 59.
- Zabrania się jakichkolwiek prób manipulowania wynikami toczonych walk (podkładanie się poprzez celowe używanie słabszych przedmiotów, czarów, itp. - będzie to weryfikowane).

Nagrody

1 miejsce:
- Tytuł Czempiona Vallheru, 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z nową erą.
2 miejsce:
- 4 AP oraz 8000 sztuk złota wraz z nową erą.
3 miejsce:
- 3 AP oraz 6000 sztuk złota wraz z nową erą.

Zobaczmy no kto się wziął za łby!


  Gracz Walki Punkty
Bestia z Gór (756) 18 42
Herkan (139) 18 41
Kuru (76) 17+1 36
4. Ni (375) 18 33
5. Lunn (173) 18 29
6. Ravandil (523) 18 27
7. Oro (12) 18 27
8. Gelvidih (60) 17+1 24
9. Hekkaryk (137) 18 6
10. Borubar (35) 16 3
11. Smalcowa Sala (8) - -
12. Nearghis Elessar (53) - -
13. Penis (40) - -


Stolarski Majstersztyk

napisana przez Herold 2023-08-08
Są w Vallheru rzemieślnicy, którym żadna drzazga niestraszna i w małym palcu (o ile wcześniej go sobie nie odrąbali) mają wiedzę o dostępnych w krainie rodzajach drewna i sposobach ich obróbki. Mowa rzecz jasna o stolarzach, którzy w swych pracowniach urabiając sobie ręce po łokcie wytwarzają łuki i strzały używane przez vallheryjskich łuczników. Jeśli chodzi o prawdziwych mistrzów w swojej dziedzinie, to ostatnimi czasy głośno zrobiło się o Ann (ID 755) z klanu Via Nocturna & Fairy Tale, który wypracował wyjątkowy kompozyt i stworzył niezwykle szybkostrzelny Łuk retrorefleksyjny kompozytowy. Władca Vallheru gratuluje kunsztu i nagradza go tytułem Legendarnego Stolarza. W ramach nagrody otrzyma on również 10000 sztuk złota oraz 5 AP wraz z początkiem nowej ery.

IX turniej Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2023-07-31
Witam wszystkich ;)

Przyszedł czas na rozpoczęcie IX edycji turnieju "Vallheru Wars".

Swoje zgłoszenia uczestnictwa można przesyłać poprzez pocztę do ID 1 - termin ostateczny to najbliższa niedziela (6.08) godzina 24:00. Wymogiem uczestniczenia w turnieju jest posiadanie co najmniej 100 poziomu postaci oraz brak immunitetu.

Szczegóły dot. formuły turnieju zostaną przedstawione po zakończeniu zapisów.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2024 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności