Dołącz do 688 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

FAQ


Jaki jest wzór na obrażenia?

Broń biała

(Siła * amulet) + bonus z broni + (walka bronią / 10) + bonus rasowy + bonus klasowy + wartość losowa

Łuk

(Zręczność * 0.7 * amulet) + bonus z łuku + bonus ze strzał + (strzelectwo / 10) + bonus rasowy + bonus klasowy + wartość losowa

Magia

(Inteligencja * czar) + bonus z różdżki + (rzucanie czarów / 10) + bonus rasowy + bonus klasowy + wartość losowa
Każdy założony element pancerza obniża obrażenia maga o tyle procent ile wynosi poziom przedmiotu.

Jaki jest wzór na obronę?

Walczący bronią

(Wytrzymałość * amulet) + bonus z ekwipunku + bonus rasowy + bonus klasowy

Magowie

(Siła Woli * czar) + Wytrzymałość + bonus z różdżki + bonus z szaty + bonus rasowy + bonus klasowy
Każdy założony element pancerza obniża obronę maga o tyle procent ile wynosi poziom przedmiotu.

Jaki jest wzór na trafienie?

(Zręczność / 2 + Inteligencja / 3 + Siła / 4) + umiejętność bojowa + bonus rasowy + bonus klasowy

Jaki jest wzór na unik?

Zwinność + uniki + bonus rasowy + bonus klasowy

Jak mogę zdobyć energię?

Energia odnawia się o każdej pełnej godzinie o wartość uzależnioną od poziomu postaci. Pewną ilość energii można również raz dziennie odzyskać odpoczywając w domu i korzystając z burdelu.

Jak mogę zdobyć doświadczenie?

Doświadczenie można zdobyć na wiele sposobów. Do głównych z nich należy walka z potworami na Arenie Walk (dla klas walczących) oraz wykonywanie określonych czynności rzemieślniczych (w przypadku rzemieślników). Dodatkowo, pewną ilość doświadczenia można również zdobyć:
 • wykonując zadania w lokacjach takich jak Cześnik, Prefektura gwardii czy Złodziejska spelunka
 • zwiedzając lokacje takie jak Labirynt czy Góry
 • korzystając z klanowego budynku Sala tradycji
 • podejmując się akcji złodziejskich (jako złodziej)

Jak mogę zdobyć złoto?

Złoto można zdobyć na wiele sposobów. Należą do nich między innymi:
 • walka na arenie
 • wykonywanie zadań w lokacjach takich jak Cześnik, Prefektura gwardii czy Złodziejska spelunka
 • okradanie innych graczy oraz banku (jako złodziej)
 • zdobywanie surowców (w lokacjach takich jak Góry, Las czy Labirynt), a następnie sprzedawanie ich na rynku lub w Magazynie Królewskim

Jak mogę zdobyć mithril?

Mithril można zdobyć na kilka sposobów. Należą do nich między innymi:
 • wydobywanie surowców w górskiej kopalni
 • zwiedzanie lokacji takich jak Góry, Las czy Labirynt
 • kupienie go na rynku lub w Magazynie Królewskim

Jestem nowym graczem. Od czego powinienem zacząć?

Wszystko zależy od tego jaką postać stworzyłeś. Jeżeli wybrałeś jedną z klas walczących (wojownik, mag, barbarzyńca, złodziej), to w pierwszej kolejności powinieneś odwiedzić lokacje takie jak Zbrojmistrz, Płatnerz, Łuczarz (dla walczących bronią lub łukiem) czy Magiczna Wieża (w przypadku magów) i zaopatrzyć się w podstawowe wyposażenie.

Z kolei grając jako rzemieślnik warto od początku wybrać jedną z profesji, na której się skupisz. Dla mniej zaawansowanych graczy preferowanym wyborem będzie zdecydowanie górnik (wydobywający surowce w górskiej kopalni) lub drwal (zajmujący się wycinką drzew w lesie). Klasa rzemieślnika nie jest nastawiona na walkę z potworami oraz innymi graczami, dlatego zaleca się skorzystanie z opcji Immunitetu.

Zwłaszcza na początku gry warto regularnie odwiedzać lokacje takie jak Prefektura gwardii (dla klas walczących) oraz Cześnik (w przypadku rzemieślników). Zdobędziesz tam zarówno złoto, doświadczenie jak i podszkolisz się w danej umiejętności.

Niezależnie od wybranej klasy, twoim pierwszym celem powinno być wybudowanie domu. Rozbudowanie go o sypialnię oraz upiększenie do poziomu 100% umożliwi ci odzyskanie dodatkowej ilości energii.

Dobrym pomysłem będzie też dołączenie, do któregoś z klanów - jako członek jednego z nich z pewnością otrzymasz wsparcie zarówno merytoryczne jak i finansowe.

Czym są Vallary?

Vallary to specjalne punkty przyznawane graczom za ogólnie rozumianą pomoc w rozwoju gry. Zdobywa się je również kiedy ktoś zarejestruje się do gry poprzez indywidualny link referencyjny i osiągnie co najmniej 5 poziom. Każdy gracz, który zdobędzie 50 Vallarów zostaje automatycznie podniesiony do rangi rycerza.

Jakie statystyki mają znaczenie przy obliczaniu szansy powodzenia akcji złodziejskich?

Zręczność, Zwinność oraz Złodziejstwo.

Jaki jest wzór na udaną kradzież złota z Banku?

Stopień trudności udanej kradzieży wynosi: 100 * poziom postaci. Każdy przeznaczony punkt kradzieży zwiększa złodziejowi sumę statystyk (zręczność, zwinność, złodziejstwo) o 10 + poziom postaci (tj. mając 10 poziom i przeznaczając 10 punktów kradzieży otrzymamy łączny bonus o wartości 200). Istnieje 5% szansy, że kradzież się nie powiedzie.

Dlaczego znajduję się w Lochach?

Do Lochów możesz trafić w wyniku nieudanej akcji złodziejskiej lub z powodu kary administracyjnej. W pierwszym przypadku długość kary uzależniona jest od rodzaju akcji złodziejskiej zaś wysokość kaucji, po której opłaceniu możesz wyjść na wolność, od poziomu postaci. Możesz również spróbować uciec z Lochów, jednak przy nieudanej próbie długość kary oraz wysokość kaucji wzrosną.

Dlaczego zniknęło mi złoto?

Złoto, które posiadasz przy sobie może zostać ukradzione. Podczas pojedynczej kradzieży złodziej jest w stanie ukraść 10% posiadanej przez ciebie sumy. Aby się przed tym ustrzec należy pamiętać o deponowaniu złota w banku - zwłaszcza przed wylogowaniem się z gry. Kradzież jest rozwiązaniem regulowanym w pełni poprzez mechanikę gry i nie należy zgłaszać takich sytuacji do administracji.

Do czego służą mapy?

Zebranie 20 map umożliwia dostęp do Portalu. Jest to specjalna lokacja, gdzie można zmierzyć się ze Strażnikiem Skarbu - głównym bossem w grze, którego pokonanie jest jednym z celów oraz warunków zakończenia ery. Nie ma możliwości sprzedawania czy przekazywania map, istnieje za to niewielka szansa na zdobycie ich podczas wygranej walki z innym graczem.

Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator rzutu kością

© 2021 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności