Dołącz do 1237 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Konkurs na księcia Vallheru

napisana przez (Even) 2021-10-13
Witam wszystkich.

Chciałbym ogłosić konkurs na nowego księcia Vallheru.

Jeśli chodzi o podstawowe wymagania, to są one następujące:

- Wiek w krainie równy co najmniej 200.
- Znajomość regulaminu Vallheru.
- Regularne logowanie się do gry.
- "Niekaralność".

Ewentualni chętni proszeni są o przesłanie podania do ID 1, w którym to należy w krótkich słowach uargumentować swoją kandydaturę oraz ew. zawrzeć dodatkowe pomysły dotyczące administracji / rozwoju gry.

Ogłoszenie wyników nastąpi po 1.11.2021.

c[_]

Królewska Illani

napisana przez Herold 2021-10-11
W opinii prawdziwych znawców sztuki zielarstwa jedynie raz na kilkaset zbiorów udaje się wyhodować naprawdę wyjątkowe okazy. Do takich z całą pewnością zaliczyć można niezwykle rzadką odmianę Illani, zwaną Królewską Illani. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami zielarzem, któremu w ostatnim czasie udało się ją wyhodować jest Huron Dijkstra (ID 64) z klanu La Cosa Nostra. Wieść ta bardzo szybko rozniosła się wśród mieszkańców okolicznych terenów, którzy zaczęli wręcz masowo nachodzić jego farmę, aby móc zobaczyć tę rzadką roślinę na własne oczy. Oprócz, przynajmniej tymczasowej, sławy w nagrodę za swoje odkrycie Huron Dijkstra otrzyma również 10000 sztuk złota oraz 5 AP wraz z początkiem nowej ery.

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2021-10-06
Władze krainy pragną poinformować, że 46 dnia VII ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Domna (ID 270) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Domna będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Domna (ID 270)
Elf, Złodziej


Wyniki konkursu literackiego

napisana przez (Even) 2021-09-13
Witam wszystkich.

Z małym opóźnieniem należy ogłosić wyniki ostatniego konkursu literackiego.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy nadesłali swoje prace, a było was wyjątkowo dużo ;)

Jako że docelowo zwycięzcy mieli zostać wyłonieni nieco wcześniej, planowane nagrody zostały nieco zwiększone, aby nadrobić galopującą inflację.

Przy wyborze zwycięskiej pracy pod uwagę brane były takie czynniki jak:
- poprawność ortograficzna, interpunkcyjna oraz stylistyczna
- spójność, przejrzystość i przystępność historii
- pomysłowość

Ogłaszam zatem, iż autorem zwycięskiej pracy w III edycji konkursu literackiego Vallheru jest Fingolfin (720), który w swoim opowiadaniu pod tytułem "Kostur Zniszczenia" opisał wejście w posiadanie swojej postaci w tytułowy artefakt. W nagrodę otrzymuje on 300.000 sztuk złota.

Dodatkowo postanowiłem też wyróżnić prace Dona Rincewinda (6), który to nadesłał najdłuższe opowiadanie, w oryginalny sposób łączące wątki wielu postaci ze świata Vallheru oraz Matiego (163), który opisał w typowo vallheryjski sposób kulisy przyjaźni swojej postaci z kompanem Hartem. Oboje otrzymają nagrodę w postaci 100.000 sztuk złota.

Do następnego i udanej walki o tytuły VII ery Vallheru!

c[_]

Konkurs literacki #3

napisana przez (Even) 2021-08-28
Jako, że od ostatniego razu minęło już trochę czasu, chciałbym ogłosić kolejny konkurs "literacki".

Podobnie jak poprzednio, będzie polegał on na napisaniu krótkiego opowiadania, bez narzuconej z góry myśli przewodniej. Jedynym wymogiem stricte fabularnym jest to, aby opowiadanie dotyczyło w szerokim rozumieniu krainy Vallheru i jego mieszkańców.

Wymagania
- Tekst musi być unikalny, napisany na potrzeby konkursu (będzie to weryfikowane).
- Minimalna ilość znaków: 2500
- Poprawność stylistyczna i interpunkcyjna

Główną nagrodą w konkursie jest 200.000 sztuk złota. W zależności od ilości zgłoszeń możliwe będzie również przyznanie drugiej i trzeciej nagrody. Dodatkowo, wybrane teksty będą opublikowane na blogu, zaś ich autorzy zostaną też nagrodzeni Vallarami oraz unikalnym osiągnięciem.

Termin nadsyłania swoich prac to 05.09.2021 godzina 24:00.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2023 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności