Dołącz do 842 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Sprawy bieżące

napisana przez (Even) 2020-04-19
Witam wszystkich ;)

Zacznijmy od tego, że chciałem podziękować wszystkim za obecność podczas piątkowego bicia rekordu online. Udało się tego dokonać i to nawet z nawiązką. Przypominam też, że wszyscy obecni tego wieczora zdobyli unikalne osiągnięcie, które już niedługo będą dostępne do wglądu w profilach.

Ogłaszam też, że zwycięzcą Pierwszego Ogurowego Turnieju MMA zostaje Thar (ID 2). W ramach pamiątkowej nagrody otrzymuje on również unikalną broń - Ulu-Mulu, wykonane przez najlepszych orkowych rzemieślników.


Chciałbym ogłosić też kilka ważnych informacji:

- Utworzony został regulamin gry, który będzie obowiązywał od dnia dzisiejszego, wiec proszę się z nim zapoznać. Dostępny jest on w Gmachu sądu w dziale z przepisami. Chciałbym też tutaj podziękować Ildowi i Gredowi za jego przygotowanie.

- Informuję też, że od tej pory będziemy o wiele poważniej podchodzić do kwestii związanej z egzekwowaniem zasad dot. multikont. Wszelkie nadużycia w tej kwestii będą od teraz odpowiednio karane.

Bardzo proszę też osoby, które już wcześniej zgłaszały mi współdzielenie IP, aby zrobiły to ponownie, tym razem do jednego z książąt (ID 3, ID 4). Przypominam też, że przekazywanie czegokolwiek między kontami o tym samym IP (lub często dzielącymi to samo IP) jest zabronione.

Chciałbym też tutaj uprzedzić, że dysponujemy usprawnioną sprawdzarką IP, która monitoruje wszystkie adresy, z których miało miejsce logowanie na dane konto. Korzystający z bramek proxy też niech mają się na baczności ;)

- Od teraz każdy gracz, który osiągnie ilość 50 Vallarów zostaje automatycznie podniesiony do rangi rycerza. Przypominam - Vallary zdobywa się poprzez ogólnie rozumianą pomoc w rozwoju gry. W jej skład wchodzą m.in.:

Zapraszam do kontaktu przede wszystkim osoby dobrze czujące się w pisaniu tekstów - zarówno tych fabularyzowanych (opisy ras, klas, lokacji) jak i bardziej publicystycznych (wpisy blogowe).

- Wstępna data rozpoczęcia nowej ery to 01.05.2020. Zaznaczam jednak, że termin ten może ulec zmianie (co jest jednak mało prawdopodobne). Do tego czasu zachęcam wszystkim o przedstawiania propozycji co do zmian w grze, aby zdążyć z ich wprowadzeniem do czasu nowej ery.

Astralna Machina

napisana przez Herold 2020-04-15
I tak oto 130 dnia II ery w krainie pojawiła się kolejna wspaniała konstrukcja. Władze Ogurowo Vallheru pragną poinformować, że Astralną Machinę wybudował klan Bractwo Północnego Miecza pod przywództwem Vader (ID 5). W ramach nagrody klan otrzyma również rekompensatę w postaci zwrotu 50% kosztów wybudowania swojej siedziby w nowej erze, zaś jego nazwa na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Chwała bohaterom, chwała Bractwo Północnego Miecza!

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2020-03-21
Władze krainy pragną poinformować, że 105 dnia II ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Gerthe (ID 8) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Ogurowo Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Gerthe będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:

Gerthe (ID 8)
Hobbit, Złodziej


Nowy bohater

napisana przez Herold 2020-03-15
I tak oto 99 dnia II ery w krainie pojawił się kolejny bohater, któremu udało się dotrzeć w tajemnicze miejsce i pokonać spoczywającego tam przeciwnika. Władze krainy pragną poinformować mieszkańców, że do panteonu bohaterów Ogurowo Vallheru dołączył Don Rincewind (ID 6), reprezentujący klan Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Cześć mu i chałwa... znaczy się chwała! W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery, zaś jego imię na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Wiwat bohaterowie Ogurowo Vallheru, wiwat Don Rincewind!

Strażnik Skarbu - podejście drugie

napisana przez (Even) 2020-03-06
Witam wszystkich ;)

W drugiej erze niestety również nie obędzie się bez kontrowersji związanych z pokonaniem Strażnika Skarbu. Jak sami możecie zauważyć wieść o jego pokonaniu pojawiła się dwukrotnie. Otrzymałem od obu graczy wyjaśnienia - nie będę się tutaj na ten temat rozpisywał. Uważam jednak, że jeśli istnieje uzasadnione zaostrzenie co do walki ze Strażnikiem (co w tej sytuacji na pewno miało miejsce), to należy ją powtórzyć.

Dodam tylko, że osobiście ją testowałem zarówno przed jak i po tej sytuacji i wszystko funkcjonowało jak należy. Oczywiście nie zarzucam też Cragowi czy Murtaghowi próby celowego wykorzystania błędów w grze, na co nie mam dowodów, jednak bez wątpienia doszło tutaj do anomalii, która wpłynęła na wyłonienie bohatera (a właściwie dwóch).

Zdecydowałem, że w związku z powyższym zachodzi konieczność zresetowania Strażnika Skarbu wraz z pewnymi usprawnieniami w walce z nim, które wyeliminują problemy i zagrożenia występujące obecnie w walce turowej. Zagwarantuje to poprawność i niepodważalność przyszłych prób pokonania Strażnika.

Zgodnie z powyższym ogłaszam, że:

- Strażnik Skarbu zostanie zresetowany, zaś tytuły Bohaterów Craga i Murthaga odebrane. Zachowają oni jednak nagrodę w postaci dodatkowych AP oraz złota przyznawaną wraz ze startem nowej ery.
- Statystyki Strażnika Skarbu zostają podwyższone do 14000.
- Walka ze Strażnikiem będzie odbywać się od tej pory na zasadach szybkiej walki.
- W celu zadbania o to, aby faworyzowane w tej sytuacji nie były osoby, które pierwsze przeczytają ww. wieść, dostęp do Portalu będzie zablokowany do jutra godziny 14:00.
- Podobnie jak wcześniej, w walce ze Strażnikiem Skarbu nie można zadać trafienia krytycznego ani korzystać z mikstury oszukania śmierci.
- Po pokonaniu Strażnika Skarbu wszystkie postacie znajdujące się w Portalu (oprócz gracza, który go pokonał) zostają automatycznie przeniesione do Altary.
- Od tej pory istnieje możliwość zmierzenia się ze Strażnikiem Skarbu również po jego pokonaniu i wyłonieniu Bohatera. Każdy może go pokonać jednak tylko jednokrotnie i oprócz doświadczenia i złota nie przyznawana jest za to żadna dodatkowa nagroda.

Informuję również, że powyższe postanowienia są ostateczne i nieodwołalne.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2022 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności