Dołącz do 874 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Astralna Machina

napisana przez Herold 2020-04-15
I tak oto 130 dnia II ery w krainie pojawiła się kolejna wspaniała konstrukcja. Władze Ogurowo Vallheru pragną poinformować, że Astralną Machinę wybudował klan Bractwo Północnego Miecza pod przywództwem Vader (ID 5). W ramach nagrody klan otrzyma również rekompensatę w postaci zwrotu 50% kosztów wybudowania swojej siedziby w nowej erze, zaś jego nazwa na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Chwała bohaterom, chwała Bractwo Północnego Miecza!

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2020-03-21
Władze krainy pragną poinformować, że 105 dnia II ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Gerthe (ID 8) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Ogurowo Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Gerthe będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:

Gerthe (ID 8)
Hobbit, Złodziej


Nowy bohater

napisana przez Herold 2020-03-15
I tak oto 99 dnia II ery w krainie pojawił się kolejny bohater, któremu udało się dotrzeć w tajemnicze miejsce i pokonać spoczywającego tam przeciwnika. Władze krainy pragną poinformować mieszkańców, że do panteonu bohaterów Ogurowo Vallheru dołączył Don Rincewind (ID 6), reprezentujący klan Piękne Stowarzyszenie Zreformowane. Cześć mu i chałwa... znaczy się chwała! W ramach nagrody otrzyma on również dodatkowo 5 AP oraz 10000 sztuk złota wraz z początkiem nowej ery, zaś jego imię na wieki pozostanie w archiwach krainy.

Wiwat bohaterowie Ogurowo Vallheru, wiwat Don Rincewind!

Strażnik Skarbu - podejście drugie

napisana przez (Even) 2020-03-06
Witam wszystkich ;)

W drugiej erze niestety również nie obędzie się bez kontrowersji związanych z pokonaniem Strażnika Skarbu. Jak sami możecie zauważyć wieść o jego pokonaniu pojawiła się dwukrotnie. Otrzymałem od obu graczy wyjaśnienia - nie będę się tutaj na ten temat rozpisywał. Uważam jednak, że jeśli istnieje uzasadnione zaostrzenie co do walki ze Strażnikiem (co w tej sytuacji na pewno miało miejsce), to należy ją powtórzyć.

Dodam tylko, że osobiście ją testowałem zarówno przed jak i po tej sytuacji i wszystko funkcjonowało jak należy. Oczywiście nie zarzucam też Cragowi czy Murtaghowi próby celowego wykorzystania błędów w grze, na co nie mam dowodów, jednak bez wątpienia doszło tutaj do anomalii, która wpłynęła na wyłonienie bohatera (a właściwie dwóch).

Zdecydowałem, że w związku z powyższym zachodzi konieczność zresetowania Strażnika Skarbu wraz z pewnymi usprawnieniami w walce z nim, które wyeliminują problemy i zagrożenia występujące obecnie w walce turowej. Zagwarantuje to poprawność i niepodważalność przyszłych prób pokonania Strażnika.

Zgodnie z powyższym ogłaszam, że:

- Strażnik Skarbu zostanie zresetowany, zaś tytuły Bohaterów Craga i Murthaga odebrane. Zachowają oni jednak nagrodę w postaci dodatkowych AP oraz złota przyznawaną wraz ze startem nowej ery.
- Statystyki Strażnika Skarbu zostają podwyższone do 14000.
- Walka ze Strażnikiem będzie odbywać się od tej pory na zasadach szybkiej walki.
- W celu zadbania o to, aby faworyzowane w tej sytuacji nie były osoby, które pierwsze przeczytają ww. wieść, dostęp do Portalu będzie zablokowany do jutra godziny 14:00.
- Podobnie jak wcześniej, w walce ze Strażnikiem Skarbu nie można zadać trafienia krytycznego ani korzystać z mikstury oszukania śmierci.
- Po pokonaniu Strażnika Skarbu wszystkie postacie znajdujące się w Portalu (oprócz gracza, który go pokonał) zostają automatycznie przeniesione do Altary.
- Od tej pory istnieje możliwość zmierzenia się ze Strażnikiem Skarbu również po jego pokonaniu i wyłonieniu Bohatera. Każdy może go pokonać jednak tylko jednokrotnie i oprócz doświadczenia i złota nie przyznawana jest za to żadna dodatkowa nagroda.

Informuję również, że powyższe postanowienia są ostateczne i nieodwołalne.

Wyniki zawodów w levelowaniu + nowy konkurs

napisana przez (Even) 2019-12-26
Witam wszystkich ;)

Nadszedł czas na rozwiązanie ogłoszonego w poprzedniej wieści konkursu levelowego.

Przypominając, nagroda przypada dla pierwszego rzemieślnika, który osiągnął 25 poziom oraz pierwszego walczącego, który zdobył poziom 20.

Bez zbędnego przedłużania ogłaszam, że zwycięzcami niniejszych zawodów są reprezentanci klanu Piękne Stowarzyszenie Zreformowane - Sirnor (ID 7) oraz Don Rincewind (ID 6). Zostaną oni nagrodzeni pamiątkowymi, dedykowanymi przedmiotami. W przypadku Sirnora będzie to:

Narzędzia Sirnora (+30 %) (20/20 wytrzymałości)

zaś dla Dona Rincewinda:

Kostur Rincewinda (+20) (Zwiększa siłę czarów)

Oprócz tego, obaj gracze otrzymują dodatkowo po 50.000 sztuk złota na drobne wydatki.

Gratulacje dla zwycięzców!

--

Przy okazji chciałbym ogłosić również konkurs na wpis na bloga:

- Tematyka: "Wspomnienia z Vallheru". I "Vallheru" można w tym przypadku rozumieć zarówno wąsko, tj. jako krainę pod panowaniem Thindila oraz szerzej - jako nazwę silnika.
- Minimalna ilość znaków: 2500
- Nagroda: vallary, złoto (z możliwością transferu na inne surowce) oraz nagroda specjalna dla najlepszej pracy (o ile oczywiście pojawi się odpowiednia ilość zgłoszeń)

Ewentualne prace można nadsyłać do 2.1.2020. Oczywiście wszystkie z nich, które będą trzymały odpowiedni poziom zostaną nagrodzone oraz opublikowane na blogu.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2021 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności