Dołącz do 842 zarejestrowanych graczy! ZAREJESTRUJ SIĘ

Wieści

Zuchwała kradzież

napisana przez Herold 2021-10-06
Władze krainy pragną poinformować, że 46 dnia VII ery doszło do zuchwałej kradzieży. Z Magazynu Królewskiego zniknął wyjątkowy artefakt znany jako Kalesony Thindila. Straży miejskiej udało się już ustalić, że za rabunkiem stoi niejaki Domna (ID 270) z klanu Bractwo Północnego Miecza. Według najnowszego rozporządzenia władcy Vallheru, przestępca ten zostanie napiętnowany tytułem Arcyłotra oraz po kres swych dni będzie poszukiwany listem gończym. Zdaniem naczelnego inspektora straży królewskiej, wraz z nastaniem nowej ery Domna będzie chciał spieniężyć zdobyty artefakt za 10000 sztuk złota, wcześniej wykorzystując jego moc do zdobycia dodatkowych 5 AP.

Poszukiwany:


Domna (ID 270)
Elf, Złodziej


Wyniki konkursu literackiego

napisana przez (Even) 2021-09-13
Witam wszystkich.

Z małym opóźnieniem należy ogłosić wyniki ostatniego konkursu literackiego.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy nadesłali swoje prace, a było was wyjątkowo dużo ;)

Jako że docelowo zwycięzcy mieli zostać wyłonieni nieco wcześniej, planowane nagrody zostały nieco zwiększone, aby nadrobić galopującą inflację.

Przy wyborze zwycięskiej pracy pod uwagę brane były takie czynniki jak:
- poprawność ortograficzna, interpunkcyjna oraz stylistyczna
- spójność, przejrzystość i przystępność historii
- pomysłowość

Ogłaszam zatem, iż autorem zwycięskiej pracy w III edycji konkursu literackiego Vallheru jest Fingolfin (720), który w swoim opowiadaniu pod tytułem "Kostur Zniszczenia" opisał wejście w posiadanie swojej postaci w tytułowy artefakt. W nagrodę otrzymuje on 300.000 sztuk złota.

Dodatkowo postanowiłem też wyróżnić prace Dona Rincewinda (6), który to nadesłał najdłuższe opowiadanie, w oryginalny sposób łączące wątki wielu postaci ze świata Vallheru oraz Matiego (163), który opisał w typowo vallheryjski sposób kulisy przyjaźni swojej postaci z kompanem Hartem. Oboje otrzymają nagrodę w postaci 100.000 sztuk złota.

Do następnego i udanej walki o tytuły VII ery Vallheru!

c[_]

Konkurs literacki #3

napisana przez (Even) 2021-08-28
Jako, że od ostatniego razu minęło już trochę czasu, chciałbym ogłosić kolejny konkurs "literacki".

Podobnie jak poprzednio, będzie polegał on na napisaniu krótkiego opowiadania, bez narzuconej z góry myśli przewodniej. Jedynym wymogiem stricte fabularnym jest to, aby opowiadanie dotyczyło w szerokim rozumieniu krainy Vallheru i jego mieszkańców.

Wymagania
- Tekst musi być unikalny, napisany na potrzeby konkursu (będzie to weryfikowane).
- Minimalna ilość znaków: 2500
- Poprawność stylistyczna i interpunkcyjna

Główną nagrodą w konkursie jest 200.000 sztuk złota. W zależności od ilości zgłoszeń możliwe będzie również przyznanie drugiej i trzeciej nagrody. Dodatkowo, wybrane teksty będą opublikowane na blogu, zaś ich autorzy zostaną też nagrodzeni Vallarami oraz unikalnym osiągnięciem.

Termin nadsyłania swoich prac to 05.09.2021 godzina 24:00.

Początek VII ery

napisana przez (Even) 2021-08-22
Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym (tj. 22.08.2021) rozpoczęliśmy VII erę Vallheru. Poniżej znajduje się kilka ważnych, związanych z tym faktem informacji:

- wszystkie statystyki, umiejętności oraz posiadane bogactwa zostały zresetowane do wartości początkowych.
- zmianom nie uległy imiona graczy, avatary, rangi.
- odświeżone zostały ID - każdy otrzymał możliwie najniższy numer.
- usunięto wszystkie istniejące klany.
- nieaktywne w przeciągu ostatniej ery konta będą systematycznie kasowane.

Lista wprowadzonych w ostatnim czasie zmian dostępna jest pod aktualną wieścią - po zalogowaniu się do gry oraz w opcjach konta. Bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich napotkanych błędów i problemów z grą.

Życzę wszystkim powodzenia i udanej ery. c[_]

Wyniki IV turnieju Vallheru Wars

napisana przez (Even) 2021-07-27
Witajcie ;)

IV turniej Vallheru Wars dobiegł końca.

Ostatecznie podium prezentuje się następująco:

  Gracz Walki Punkty
JM Mati (198) 20 54
Crag Hack (37) 20 51
El Cztery (4) 20 40

Tytuł Czempiona Vallheru wywalczył JM Mati, który zakończył turniej zdobywając łącznie 54 punkty, z bilansem walk wynoszącym 18 wygranych i tylko 2 porażki. Wraz z początkiem nowej ery otrzyma on również nagrodę w wysokości 5 AP oraz 10000 sztuk złota.

Ze stratą zaledwie trzech punktów do miejsca pierwszego, drugie miejsce zajmuje Crag Hack (4 AP oraz 8000 sztuk złota), z kolei podium zamyka El Cztery (3 AP oraz 6000 sztuk złota). Ze swojej strony chciałbym jednak przekazać gratulacje i podziękowania za udział w turnieju wszystkim jego uczestnikom.

--

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony termin rozpoczęcia nowej ery oraz będą stopniowo wprowadzane zmiany w grze.Idź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Lista graczy | Osiągnięcia | Generator imion | Generator nazw miast | Generator rzutu kością

© 2022 Vallheru based on Vallheru Engine | Regulamin | Polityka prywatności